بنر هایفو موبایل

یکی از انواع روش­های زیبایی برای لیفت صورت، هایفوتراپی هست که متاسفانه در برخی موارد، به علت استفاده از دستگاه­های نامطلوب و بی‌­کیفیت، عوارض هایفوتراپی برای افراد نمایان می­شه. در واقع هایفوتراپی عملکرد بسیار قابل قبولی داره و در اکثر مواقع نتیجه حاصل از این عمل می­تونه رضایت بخش باشه؛ چرا که با استفاده از هایفوتراپی، پوست صورت جوان­تر و شاداب­تر می­شه یا در نتیجه تمام چین و چروک­ها و خطوط موجود بر روی پوست کم­رنگ شده و از بین می­رن. لذا در حالت کلی، هایفوتراپی به هیچ وجه روش بدی نیست و حتی جزء بهترین راه­ها برای جوانسازی پوست صورت به شمار میاد. اما همون­طور که اشاره کردیم، از عمده دلایلی که منجر به آشکار شدن عوارض هایفوتراپی می­شه، استفاده از دستگاه­های ناشناس و بی‌کیفیت هست. بنابراین اگر هایفوتراپی برای شما توسط دستگاه­های برتر و با کیفیتی مثل دستگاه هایفو اولترا، دستگاه هایفو اولترافورمر یا دستگاه هایفو دلتا انجام بشه، نتیجه حاصل بسیار دیدنی و تحسین برانگیز خواهد بود. از این رو قصد داریم در ادامه این مطلب، به نقد و بررسی عوارض هایفوتراپی بپردازیم تا اهمیت استفاده از دستگاه­های باکیفیت داتیس لیزر برای شما روشن بشه.

بنر هایفو موبایل

 عدم استفاده از دستگاه با کیفیت در هایفوتراپی چه عوارضی دارد؟

توجه داشته باشین که استفاده از دستگاه­هایی که کیفیت و اصالت کافی رو برای هایفوتراپی ندارن، می­تونه عوارض زیادی رو برای پوست شما به دنبال داشته باشه. هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی هست که در اون امواج اولتراسوند به صورت متمرکز و به همراه انرژی زیاد به منظور از بین رفتن چین و چروک­های صورت و سفت شدن اون، به پوست صورت اعمال می­شن. برای کسایی که می­خوان نواحی گردن، غبغب و غیره سفت تر بشه، هایفوتراپی روش بسیار مناسبی است. همچنین که این روش جزء سریع­ترین روش­های لیفت صورت به شمار میاد. اما متاسفانه موارد زیر در صورت عدم استفاده از دستگاه­های مرغوب، می­تونن به عنوان عوارض هایفوتراپی معرفی بشن:

احساس درد در درمان هایفو

معمولا درمان هایفو بدون درد هست اما اگر دستگاه مورد استفاده برای شما کیفیت کافی رو نداشته باشه، درد می­تونه یکی از عوارض هایفوتراپی باشه. البته احساس درد در اشخاص مختلف متفاوت هست و به میزان تحمل درد هر شخص بستگی داره. اما احساس سوزن سوزن پوست و یا حس گرمای خفیف روی پوست، برای همه این افراد تا حدی وجود داره. لازم به ذکر هست که احساس درد نباید بسیار شدید و غیر قابل تحمل باشه؛ چرا که در این صورت عوارض هایفوتراپی می­تونه خطرآفرین باشه. اگر پس از گذشت نیم ساعت از هایفو همچنان حس درد داشتین و اثرات سوزش و گرمی پوست باقی مونده بود، دو حالت امکان­پذیر هست؛ یا مراقبت­های پس از هایفو به درستی انجام نشده و یا آستانه تحمل درد شما بسیار پایین هست که هر دو می­تونن ناشی از بد بدون دستگاه هایفو و عملکرد نادرست اون باشن.

به وجود آمدن لک بر روی پوست صورت

یکی از شایع­ترین عوارضی که پس از هایفوتراپی با دستگاه بد مشاهده می­شه، به وجود آمدن لک بر روی پوست صورت هست. به گونه ای که ممکنه نواحی تحت درمان قرمز و لک دار بشن؛ در صورتی که پوست شدیدا حساسی داشته باشین، شدت این عوارض برای شما افزایش پیدا خواهد کرد. البته لازم به ذکر است که عدم مراقبت درست پس از هایفو می تواند منشا پدید آمدن بسیاری از این عوارض باشه که به نحوه عملکرد کلینیک مراجعه شده توسط شما برمی­گرده.

تورم پوست

از دیگر عوارض هایفوتراپی که برای مراجعین تحت درمان خوشایند نیست، می­تونیم به تورم پوست اشاره کنیم که در هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت جلوه می­کنه. در واقع تورم پوست می­­تونه به عنوان یکی از رایج ترین و شایع­‌ترین  عوارض هایفوتراپی معرفی بشه که در نتیجه عدم کیفیت دستگاه هایفوتراپی یا عملکرد نادرست اپراتور، رخ می­ده. درسته که جای نگرانی وجود نداره و به احتمال زیاد این تورم در طی چند روز از بین می­ره و روند کلاژن سازی برای پوست شما ادامه پیدا می­کنه اما باز هم توصیه می­کنیم که حتما در مورد دستگاه­های برتر هایفوتراپی تحقیقات لازم رو انجام بدین و به یک کلینیک درمانی خوب و معتبر مراجعه کنین.

بی حس شدن پوست

یکی دیگه از عوارض هایفو، بی حس شدن پوست یا سر شدن اون محسوب می­شه که باز هم ناشی از استفاده از دستگاه بی کیفیت است. چرا که در طول جلسه هایفوتراپی، امواج صوتی ساطع شده از دستگاه به عمیق ترین و درونی ترین لایه­‌های پوست نفوذ می­کنن و این فرآیند به منظور از بین بردن عمیق ترین چین و چروک­ها در پوست هست. در این حالت، لایه ای موسوم به SMAS که عمیق ترین لایه پوستی هست به صورت غیرتهاجمی مورد هدف قرار می­گیره. لذا این امکان وجود داره که امواج اولتراسوند در مسیر خود به اعصاب پوست برخورد کنن و اون­ها رو بی حس کنن. البته این بی حسی به صورت موقت رخ می­ده، اما باز هم یکی از عوارضی که به واسطه اون می‌­تونین متوجه بی کیفیت بودن دستگاه هایفوتراپی بشین، همین بی حسی پوست محسوب می­شه.

تیره شدن رنگ پوست

متاسفانه تیره شدن پوست یا هایپرپیگمنتیشن نیز از دیگر عوارض هایفوتراپی هست که به عنوان یکی از نادرترین عوارض هایفوتراپی شناخته می­شه و عموما رخ نمی­ده. تیره شدن پوست در عین نادر بودن، می­تونه بدترین عارضه هایفوتراپی باشه، چرا که اغلب دائمی هست و از بین نمی­ره. در صورتی که پوست مراجعه کننده بسیار حساس و نازک باشه، بالا رفتن دما می­تونه این عارضه رو پدید بیاره. البته اپراتور موظف هست که پیش از شروع درمان، تست پچ رو برای مراجعه کننده انجام بده.

ناگفته نمونه که اگر فرد به مراکز معتبر مراجعه کنه، اپراتورها در همه موارد بسیار سخت­گیرانه عمل خواهند کرد و چنین عوارضی رخ نمی­ده.  

کاهش اثرات هایفوتراپی

یکی دیگه از عوارض هایفوتراپی که شاید به عنوان عارضه شناخته نمی­شه اما در اصل نشان از عدم تاثیر عملیات داره، کاهش اثرات هایفوتراپی هست. با وجود اینکه هایفوتراپی به عنوان یک شیوه درمانی لیفت صورت مورد تایید FDA هست و خطرات زیادی نداره، اما این امکان وجود داره که تاثیر مورد انتظار رو برای برخی از افراد نداشته باشه. البته که میزان تاثیر و جواب دادن هایفوتراپی برای هر شخصی بر اساس ژنتیک، تغذیه، سن، محیط جغرافیایی و.. متفاوت هست، اما باز هم تاثیر ناشی از هایفوتراپی باید منطقی باشه.

قابل ذکر هست که عدم تاثیر درست هایفوتراپی در مواردی به سیگار کشیدن، فشار عصبی زیاد و.. بستگی داره.

در نتیجه کلی، هایفوتراپی در جایگاه یک شیوه درمانی موثر و قابل قبول برای از بین بردن چین و چروک و خطوط موجود بر روی پوست شناخته می­شه. هایفوتراپی می­تونه منجر به جوان­سازی و شادابی پوست بشه. در واقع هدف این هست که به شما بگیم عوارض هایفوتراپی به هیچ وجه دال بر عدم تاثیر این روش در درمان پوست صورت نیستن.

بهترین دستگاه­های هایفوتراپی

با توجه به تمام آن­چه تا کنون ذکر کردیم، بسیاری از عوارض هایفوتراپی ناشی از عدم استفاده از دستگاه مناسب در این روش هست. برای همین می­خوایم سه مدل از بهترین و شناخته شده ترین دستگاه­های هایفوتراپی رو معرفی کنیم.

دستگاه هایفو اولترا

اگر به کلینیکی مراجعه کنین که اپراتور هایفو رو به وسیله دستگاه هایفو اولترا برای شما انجام می­دن، دیگه نیازی نیست که نگران عوارض هایفوتراپی باشین. چرا که دستگاه هایفو اولترا یکی از بهترین دستگاه هایی هست که می­توان برای هایفوتراپی موثر از اون کمک گرفت.

دستگاه هایفو اولترا (Hifu Ulthera)، به عنوان پیشرفته ترین تکنولوژی قرن برای لیفتینگ صورت بدون جراحی، معرفی می­شه که ماندگاری بالایی داره و تاثیر اون پس از یک الی دو جلسه فوق العاده و باورنکردنی خواهد بود. مزیت بزرگی که این دستگاه داره، اینه که با استفاده از اون هیچ خطری پوست شما رو تهدید نمی­کنه و در مقابل موجی از سلامتی و شادابی، به سمت پوست شما روانه می­شه.

مکانیزم عمل در دستگاه هایفو اولترا چگونه است؟

در واقع علت بی­ خطر بودن دستگاه هایفو اولترا، این هست که تمام عملیاتی که با این دستگاه انجام می­شه، بر روی مانیتور قابل نمایش هست و همین موضوع از خطا یا اشتباه اپراتور تا حد زیادی کم می­کنه. به صورت کلی مکانیز عملکرد این دستگاه، به شرح زیر هست:

  •       تحریک فیبروبلاست­ها و کلاژن سازی در ناحیه عمقی پوست
  •       تاثیر دائمی و فوری به همراه تغییر در ضخامت و الاستیسیته
  •       افزایش درما تقریبا تا 65 – 70 درجه سانتی گراد

دستگاه هایفو اولترافورمر (هایفو هفت بعدی)

یکی دیگه از بهترین و موثرترین دستگاه­ها، دستگاه هایفو اولترافورمر هست که به عنوان دستگاه هایفو هفت بعدی هم معرفی می­شه.

دستگاه هایفو اولترافورمر هفت بعدی (Hifu Ultraformer 7D) دما رو تا حدود 70 درجه بالا می‌­بره و برای از بین بردن  چین و چروک، خطوط ریز و درست، سیاهی دور چشم و دیگر موارد هایفوتراپی بی نظیر عمل می­کنه.

ناگفته نمونه که دستگاه هایفو اولترافورمر از چنان کیفیت و تضمینی برخوردار است که اغلب به افرادی که می­خوان فورا نتیجه بگیرن، پیشنهاد می­شه که از این دستگاه برای هایفوتراپی استفاده کنن. چرا که سرعت شات زنی توسط لیزر این دستگاه بالاتر از دستگاه­های دیگه هست.

دستگاه هایفو دلتا

دستگاه دیگری که می­توان با اطمینان کامل از کارایی و تاثیر شگفت انگیز اون در کوتاه مدت صحبت کرد، دستگاه هایفو دلتا هست که پوست شما رو از عوارض هایفوتراپی محفوظ نگه می­داره.

دستگاه هایفو دلتا (Hifu delta)، بسیار در تلاش است تا هدف هایفوتراپی رو به نحو احسن به جای بیاره. به گونه ای که در فرآیند استفاده از اون تلاش برای تحریک پوست نسبت به کلاژن سازی و در نتیجه رفع چین و چروک پوست صورت می­گیره. این دستگاه با قابلیت تنظیم انرژی خود به سبب مراجعه طیف وسیعی از مشتریان با انواعی از تفاوت­ها از به وجود اومدن عوارض هایفوتراپی جلوگیری به عمل میاره.

خوبه اشاره کنیم که بهترین بودن این دستگاه­ها به معنای صددرصدی عدم بروز عوارض نیست، اما می­توان با وجود این دستگاه تا 99 درصد به شما اطمینان داد که حتی از بروز عوارض احتمالی نیز جلوگیری خواهد شد. البته که تا کنون هیچ موردی پس از استفاده این دستگاه از هایفوتراپی اعلام نارضایتی نکرده و همین کارنامه درخشان این دستگاه­ها هست که به اعتبار داتیس لیزر به عنوان مرجع عرضه کننده این دستگاه­ها، اضافه می­کنه.

هایفوتراپی با دستگاه­های با کیفیت داتیس لیزر

داتیس لیزر به عنوان یک مجموعه فعال در زمینه عرضه مستقیم انواع تجهیزات پزشکی زیبایی و دستگاه­های لیزر پزشکی تحت لیسانس آلپاین تک انگلستان می­تونه در مسیر تهیه بهترین دستگاه­های هایفوتراپی همراه شما باشه تا دیگه نگرانی از بابت عوارض هایفوتراپی نداشته باشین.

داتیس لیزر با بیش از 5 سال تجربه، تمام تلاش خودش رو به کار می­گیره تا جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات رو برای جامعه پزشکی فراهم کنه تا دیگه هیچ مراجعه کننده­ای با هدف درمان، مجبور به پذیرش عوارض درمان نشه. لذا اگر می­خواین برای کلینیک خودتون یا هر مکانی بهترین دستگاه­های هایفوتراپی رو تهیه کنین، داتیس لیزر با نهایت صداقت در اختیار شماست. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *