با توجه به رواج یافتن تتو و میل افراد برای تتو زدن روی قسمت­های مختلف پوست بدن خود، بدیهی است که نیاز به دستگاهی که بتواند این تتوها را رفع یا پاک کند نیز پررنگ­تر از پیش جلوه می­کند. در واقع دستگاه رفع تتو برای زمان­هایی است که شخص می­خواهد تتوی حکاکی شده را از روی پوست خود از بین ببرد.

بهترین روش برای پاک کردن تاتو ابرو استفاده از دستگاه لیزر کیوسوئیچ (Q-Switch) است. این دستگاه‌ها با استفاده از پالس‌های قدرتمند، ذرات رنگ را در هم می‌شکنند و تجزیه می‌کنند. اگر هم می‌خواهید تاتو ابرو خود را در منزل پاک کنید، می‌توانید از روش‌هایی نظیر، استفاده از هیدروژن پراکسید، دکلره و همچنین برخی کرم‌ها و ریمور‌ها نیز می‌توانند به کمرنگ شدن تاتو کمک کنند. به هر حال، قبل از استفاده از هر روشی، بهتر است با پزشک مشورت کنید تا بهترین راه حل را برای شما تعیین کند.

Eyebrow tattoo removal 1

کاربرد دستگاه رفع تاتو چیست؟

همان­طور که از نام این دستگاه مشخص است، دستگاه پاک کردن تاتو، وسیله ای است که رنگدانه های پوستی را از بین برده و منجر به پاک شدن تاتوی موجود می­‌شود. شرایط بسیاری وجود دارد که افراد بخواهند تتوی روی پوست خود را به هر دلیلی پاک کنند، بنابراین وجود یک دستگاه تخصصی برای رفع تتو یک نیاز است؛ چرا که به هیج وجه نباید برای پاک کردن تاتو به روش­های خانگی و غیرعلمی تکیه کرد.

نحوه عملکرد دستگاه پاک کردن تاتو

در واقع نحوه عملکرد دستگاه لیزر Qswitch با هدف قرار دادن رنگدانه ای به اسم ملانین در پوست ناحیه تحت درمان است تا بدین صورت ستون نور لیزر این رنگدانه را متلاشی کند. ناگفته نماند که با متلاشی شدن رنگدانه توسط نور لیزر، زخم ریزی در ناحیه مورد نظر ایجاد خواهد شد اما مدت زمان بهبود آن تنها چند روز به طول می­انجامد. در ادامه رنگدانه های متلاشی شده از طریق سلول­های خاصی به نام ماکروفاژها (Macrophagocytus) که در بدن همه افراد وجود دارند، بلعیده می­شوند و در نهایت عاقبت­شان خارج شدن از بدن است.

خوب است اشاره کنیم که معمولا طول موج ستون نور لیزر حدود 532 یا 1064 نانومتر است و همچنین از طریق حرارت ND:YAG، لیزر قابلیت جذب در رگ مویرگی را دارد و پس آن نیز مویرگ مذکور مسدود و ناپدید خواهد شد.  

چه افرادی یا چه مکان­هایی با دستگاه رفع تتو نیاز دارند؟

سوال بعدی که ایجاد می­شود این است که دستگاه رفع تتو در کجاها کاربرد دارد و یا چه افرادی می­توانند در حیطه کاری خود از آن استفاده کنند؟ به صورت کلی هر مکانی که در آن خدمات تتو انجام شود، نیازمند دستگاه پاک کردن تاتو خواهد بود که سه مورد زیر از نمونه بارز مواردی هستند که خدمات تاتو در آن­ها ارائه می­شود:

کلینیک­ها

یکی از رایج‌ترین مکان‌هایی که دستگاه کیوسوئیچ در آن‌جا کاربرد دارد، کلینیک‌های زیبایی هستند. در این کلینیک‌ها خدمات تتو اعم از تتو ابرو، دور چشم، لب و پوست بدن انجام می‌شود. به همین دلیل افرادی که بخواهند تتوی خود را پاک کنند، معمولا به همان کلینیکی مراجعه خواهند کرد که توسط متخصصین آن‌جا تتویشان را زده‌اند.

آرایشگاه بانوان

یکی دیگر از مکان‌هایی که تتو آرتیست‌ها در آن‌جا خدمات تتو را انجام می‌دهند، آرایشگاه بانوان است. معمولا تتوهایی که حالت زیبایی دارند مانند تتوی دور چشم برای خط چشم یا تاتوی لب برای رنگ گرفتن لب‌ها و انواع طرح‌ها بر روی پوست بدن، توسط تتو آرتیست‌ها با دستگاه‌های مخصوص در آرایشگاه بانوان انجام می‌شود. لذا این آرایشگاه‌ها باید دارای دستگاه پاک کردن تاتو باشند تا راه حلی برای رفع خدمات ارائه داده شده، داشته باشند.

تاتو آرتیست­ها

تتو آرتیست به شخصی اطلاق می‌شود که مهارت و تخصص لازم را برای کار با سوزن و جوهر دائمی دارد تا بر روی پوست بدن طراحی انجام دهد. همان‌طور که اشاره کردیم تتو آرتیست‌ها می‌‌توانند در آرایشگاه‌ها یا کلینیک‌‌ها کار کنند، البته امکان کار انفرادی هم برای آن‌ها وجود دارد. اگر تتو آرتیست‌ها برای خودشان دستگاه پاک کردن تاتو داشته باشند، خدماتی که ارائه می‌دهند بسیار تخصصی‌تر و کامل‌تر خواهد بود؛ چرا که در این صورت مشتری مطمئن می‌شود که در صورت عدم راضی بودن، امکان رفع تتو وجود دارد.

بهترین دستگاه پاک کردن تاتو

گفتیم که کیفیت و کارایی دستگاه مورد نظر برای پاک کردن تاتو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ چرا که عملیات طراحی تتو بر روی پوست انجام شده است و پوست نیز به عنوان حساس‌ترین عضو بدن شناخته می‌شود، بنابراین دستگاه مورد استفاده در پاکسازی تاتو باید قابلیت کامل را در این حیطه داشته باشد.

در حال حاضر دستگاه لیزر q switch، به عنوان برترین و معروف‌ترین دستگاه رفع تتو معرفی می‌شود که با وجود ویژگی‌ها و کاربردهایی که دارد، می‌تواند یک همراه همیشگی برای کلینیک­‌ها، آرایشگاه‌ها و تتو آرتیست‌ها باشد.

دستگاه لیزر کیوسوییچ پیکوشور (PicoSure Q-Switch) با استفاده از پالس‌های شدید نوری در حد پیکو ثانیه (Picosecond برابر یک تریلیونم ثانیه)، نوری به همراه طول موج‌های معین 532 نانومتر و 1064 نانومتر از خود ساطع کرده و به رنگدانه‌های هدف می‌تاباند. این نور منجر به جدا شدن و پراکندگی ذرات لکه‌های پوستی از یکدیگر شده که در ادامه توسط همان ماکروزفاژ‌ها که یک نوع فاگوسیت کننده هستند، بلعیده می‌شوند و پس از آن به وسیله رگ‌های لنفاوی جذب شده و سپس از بدن دفع می‌شوند.

طی چندین سال است که دستگاه رفع تتو q switch توسط FDA آمریکا تایید می‌شود. همچنین که این دستگاه برای از بین بردن سایر لکه‌های پوستی چون جای جوش، کک و مک و حتی لکه‌های ناشی از سالخوردگی و.. به کار گرفته می‌شود.

از سوی دیگر دستگاه لیزر q switch در مقایسه با روش‌های دیگر حذف تتو کاملا بی‌خطر و بدون عوارض است که همین مورد آن را در میان مردم محبوب می‌سازد.

ویژگی­ها و کاربردهای دستگاه لیزر Q switch

از جمله ویژگی­ها و کاربردهایی که دستگاه لیزر q switch به واسطه آن­ها در کلینیک­ها آرایشگاه­ها و برای تاتو آرتیست­ها کاربرد دارند، می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاک کردن و حذف کامل انواع تاتو و خالکوبی صورت و بدن
 • امکان از بین بردن تتوهای مشکی و تیره به وسیله پروب 1064 نانومتر
 • امکان از بین بردن تتوهای رنگی به وسیله پروب 1320
 • قابلیت استفاده برای تتوهای بدن، دور چشم، ابرو و لب
 • امکان استفاده در کربن ترابی به وسیله پروب 1320 نانومتر انرژی 10, 2000 میلی ژول
 • برخورداری از 3000 شات ثابت بدون کاهش قدرت 
 • قابلیت از بین بردن ماه گرفتگی و کک و مک پوستی و از بین بردن لکه­های قهوه­ای صورت
 • امکان برطرف کردن لک های ناشی از جای جوش
 • امکان حذف کردن لک های ناشی از پیری
 • امکان حذف لک­های پوستی و کبودی­ها
 • جوان‌سازی و لایه برداری پوست
 • به همراه توان خروجی 1000 وات و قابلیت تنظیم
 • جوابدهی 100 درصد
 • جوابدهی در کوتاه­ترین زمان ممکن (3 الی 5 جلسه)
 • بدون هیچ­گونه خطر و عارضه جانبی

همان­طور که مشاهده می­کنید دستگاه لیزر q switch افزون بر پاک کردن تاتو برای کاربردهای دیگری چون پاکسازی لک­های پوستی هم مورد استفاده قرار می­گیرد. در واقع علت اصلی این فرآیند به سبب عملکرد تخصصی این دستگاه در رفع رنگدانه های پوستی به شمار می آید.

دستگاه لیزر کیوسوئیچ را از کجا تهیه کنیم؟

در نهایت تنها سوالی که در مورد دستگاه رفع تتو باقی می‌ماند این است که دستگاه لیزر کیوسوییچ را از کجا تهیه کنیم؟ داتیس لیزر به عنوان یک هلدینگ تخصصی در حیطه عرضه مستقیم انواع تجهیزات پزشکی زیبایی و دستگاه‌های لیزر پزشکی، فعالیت دارد که میتوانید در صفحه محصولات شرکت داتیس لیزر مشاهده کنید. داتیس لیزر تمام دستگاه‌های خود اعم از دستگاه لیزر q switch را تحت لیسانس آلپاین تک انگلستان عرضه می‌کند و با وجود بیش از 5 سال تجربه در زمینه مذکور، مفتخر است که جدیدترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات را به دنیای پزشکی معرفی می‌کند.

از نمونه خدماتی که داتیس لیزر برای فروش دستگاه رفع تتو ارائه می‌دهد، موارد زیر هستند:

 • خرید اقساطی

در صورت تماس با کارشناسان مجموعه ما می‌توانید از برنامه پرداخت اقساطی مطابق با شرایط‌تان برخوردار شوید.

 • قیمت مقرون‌به‌صرفه

با در نظر گرفتن اینکه قیمت دستگاه لیزر q switch در بازه هزار تا ده هزار دلار در نوسان است، مجموعه ما تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا این دستگاه را با مقرون‌به‌صرفه‌ترین حالت ممکن به فروش برساند.

 • اجاره دستگاه لیزر Qswitch

نکته قابل توجه دیگری که در مورد تهیه دستگاه لیزر کیوسوییچ از داتیس لیزر وجود دارد، این است که شما می‌توانید دستگاه لیزر رفع تتو را از مجموعه ما اجاره کنید. برای اجاره و اطلاع از شرایط می‌توانید برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما صحبت کنید.

در یک کلام، با داتیس لیزر دیگر نیاز نیست در مورد سلامتی خود و مشتریان‌ مجموعه‌تان نگران باشید؛ تمام تلاش هلدینگ ما در راستای جلب رضایت مشتریان عزیز است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *