datis laser main picture

در یک کلینیک زیبایی دستگاه‌ها و تجهیزات کلینیک اصلی‌ترین اجزایی هستن که برای بخش‌های مختلف اون، شامل گزینه‌های ویژه‌ای می‌شن. از اونجایی که توجه افراد به زیبایی و رسیدگی به سلامت پوست افزایش پیدا یافته، کلینیک‌های زیبایی مخاطبان بسیاری پیدا کردن و در این راستا رقابت شدیدی بین اون‌ها ایجاد شده. در این حالت طبیعتا افراد سراغ گزینه‌ای می‌رن که جامعیت بیشتری داشته باشه و خدمات متنوعی رو ارائه بده. از این رو در ادامه قصد داریم با ارائه توضیحات بیشتر نسبت به بخش‌های مختلف کلینیک زیبایی، شما رو با انواع تجهیزات مورد نیاز و استاندارهای مطرح در این زمینه آشنا کنیم.

کلینیک‌های زیبایی بسته به فاکتورهای مختلف، دارای لاین‌های متنوع برای انجام خدمات به خصوص هستند که برای هر یک از این لاین‌ها دستگاه‌های ویژه‌ای مورد بحث قرار می‌گیره. نکته مهمی که قبل از پرداختن به هر یک از این لاین‌ها باید در نظر بگیرین، مربوط به تنوع برندهای مربوط به این تجهیزات و نیز عملکردی هست که دستگاه‌های مختلف در یک حوزه انجام می‌دن‌. از این رو گزینه‌های متنوعی توی لیست دستگاه‌های کلینیک زیبایی قابل بحث خواهد بود‌. در ادامه این تجهیزات بسته به لاین مربوط به خودشون، به طور جداگانه مورد بررسی قرار گرفته شدن.

کرایولیپولیز چیست؟

Table of Contents

لیزر موهای زائد

یکی از درمان‌های پرکاربردی که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده، مربوط به حوزه لیزر موهای زائد بدن هست. اینکار با استفاده از دستگاه‌های ویژه با عملکرد به خصوصی که دارن انجام می‌شه و بعد از یک دوره درمانی منظم و دوره‌های شارژ، نتیجه دلخواه نسبت به حذف موهای زائد رو می‌ده. از جمله دستگاه‌های محبوب برای لیزر که در حال حاضر بیشترین تقاضا رو در کلینیک‌های زیبایی دارن، می‌توان به مواردی که در ادامه مطرح شده اشاره کرد:

دستگاه لیزر کندلا دایود ادیشن

دستگاه لیزر کندلا دایود ادیشن یکی از پرفروش‌ترین دستگاه‌های لیزر در سال‌ اخیر بوده که از طراحی منحصر به فرد در کنار سیستم خنک کننده برخوردار هست. یکی از دلایل محبوبیت این دستگاه، برخورداری از ساختار هندپیس غیرتماسی اون بوده که سبب محبوبیت بیشتر دستگاه لیزر کندلا در مقایسه با دیگر گزینه‌ها شده. به علاوه باید افزود که به کارگیری دستگاه کندلا به سبب عدم نیاز به استفاده از ژل، سهولت به مراتب بیشتری برای اپراتورها داره. به همین دلیل دستگاه لیزر کندلا دایود ادیشن، تونسته رضایت تمام مخاطبان خودش رو جلب کنه و بیشترین تقاضا رو از جانب کلینیک‌های زیبایی داشته باشه.

دستگاه لیزر موهای زائد رادو پلاس

از دیگر دستگاه‌هایی که برای لیزر موهای زائد در کلینیک‌های زیبایی استفاده می‌شه، دستگاه لیزر موهای زائد رادو پلاس هست. این دستگاه عموما برای درمان مشکلات پوستی مانند لکه‌های پوستی، پیری پوست، کک و مک و مواردی از این دست مورد استفاده قرار می‌گیره، اما یکی از کاربردهای دیگه‌ای می‌تونه داشته باشه، مربوط به حذف موهای زائد بدن هست. طول موج‌های مختلفی که برای این دستگاه تعریف شده، به اون امکان کاربرد برای لیزر و حذف موهای زائد رو هم می‌ده. الکساندرایت، دایود و اندیاگ، 3 طول موجی هستن که دستگاه مورد بحث از اون‌ها برخورداره.

دستگاه لیزر مو وندورا پلاس

دستگاه لیزر مو وندورا پلاس هم نمونه دیگری از دستگاه‌های لیزر موهای زائد با سه طول موج مشابه دستگاه رادو پلاس هست. این دستگاه آلمانی با قابلیت انتخاب طول موج و میزان شدت انرژی و امکان انجام 20 میلیون شات طراحی شده که از دیگر گزینه‌های مورد استفاده در کلینیک‌های زیبایی به شمار می‌ره‌. انتخاب هر یک از این دستگاه‌ها با توجه به فاکتورهای مختلف و شرایط کلینیک، می‌تونه متفاوت باشه. بحث مهم توی انتخاب گزینه مناسب برای مراجعه‌کنندگان خواهد بود‌

لاین لاغری

از دیگر خدماتی که می‌توان برای کلینیک‌های زیبایی مورد بحث قرار داد، مربوط به خدمات لاغری است که به واسطه دستگاه‌ و فناوری ویژه‌ای اجرا می‌شود. در این قسمت از کلینیک‌های زیبایی از شیوه‌های غیرتهاجمی برای کاهش وزن مراجعه‌کنندگان بهره گرفته می‌شود. در نتیجه نیازی به جراحی نخواهد بود‌. در ادامه دو مورد از بهترین دستگاه‌هایی که در لاین لاغری می‌توان بهره گرفته شود، به طور جداگانه مورد بررسی قرار گرفته شده است:

دستگاه لاغری ترکیبی کرایولیپولیز

دستگاه لاغری ترکیبی کرایولیپولیز از جمله محبوب‌ترین این دستگاه‌ها بوده که به واسطه سرد کردن و یخ زدن چربی‌ها، امکان دفع آن‌ها را فراهم می‌آورد‌. از جمله ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به امکان انجام همزمان عملیات لاغری روی چند ناحیه از بدن اشاره کرد. این شیوه درمانی به سبب غیرتهاجمی بودن و به کارگیری یک روند طبیعی، نیازی به دوره نقاهت ندارد و دوره درمان آن 3 الی 5 جلسه خواهد بود. به همین دلیل به عنوان بهترین جایگزین برای لیپوساکشن معرفی می‌شود.

دستگاه لاغری آر اف کویتیشن

از دیگر دستگاه‌هایی که برای لاغری غیرتهاجمی در کلینیک‌های زیبایی می‌توان بهره گرفت، دستگاه لاغری آر اف کویتیشن بوده که قابلیت استفاده در نواحی شکم، پهلو، ران، بازو، کمر و ساق پا را دارد. کاربری آسان و هوشمند با پیشرفته ترین تکنولوژی در ساختار و عملکرد این دستگاه، سبب شده تا به گزینه محبوبی تبدیل شود. 

در مورد هر یک زا این دستگاه‌های لاغری هم باید شرایط و نیازهای مخاطبان در نظر گرفته بشه. به علاوه در نظر داشته باشین که این دستگاه‌ها با توجه به عملکردی که دارن، باید از استانداردهای مطرح خودشون برخودار باشن تا ایمنی و سلامت مراجعه‌کنندگان رو تهدید نکنن.

لاین جوانسازی

یکی از مورد توجه‌ترین بخش‌های کلینیک‌های زیبایی که عموم افراد مسن و حتی جوان رو مخاطب خودش قرار داده، لاین جوانسازی هست که با هدف از بین بردن چروک‌های پوستی و ترمیم بافت پوست توی کلینیک‌های زیبایی لحاظ می‌شه. از اونجایی که افراد با افزایش سن و به سبب مشکلات ژنتیکی، عواملی محیطی و یا عادت‌های اشتباه دچار چروک شدن و افتادگی پوست در قسمت‌های مختلف صورت می‌شن، نیاز دارن تحت درمان قرار بگیرن تا پوستشون ترمیم بشه. از این رو دستگاه‌های ویژه‌ای با عملکرد متفاوت طراحی و ساخته شدن که توی کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرن و بخشی از اصلی‌ترین تجهیزات اون رو تشکیل می‌دن. برخی از این دستگاه‌ها شامل مواردی هستن که در ادامه مورد معرفی قرار گرفته شدن:

دستگاه هایفو

یکی از تکنولوژی‌های محبوب و پرکاربرد به منظور جوانسازی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیره، دستگاه هایفو هست. این دستگاه قابلیت استفاده جهت لیفت صورت، گردن و بدن رو داره می‌تونه بهترین تاثیر ممکن رو در انعطاف‌پذیری و شفافیت پوست داشته باشه. دستگاه هایفو در انواع دستگاه هایفو دلتا، اولترا و اولترا فورمو بوده که هر کدومشون دارای خصوصیات عملکردی منحصر به خودشون هستن و می‌تونن برای کاربرد‌های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرن. در نظر داشته باشین که تخصص در نحوه استفاده از هر یک از این دستگاه‌ها و آشنایی کامل با کاربرد اون‌ها باید در گزینش دستگاه لحاظ بشه.

دستگاه لیزر co2 فرکشنال

از دیگر دستگاه‌هایی که در لاین زیبایی و به عنوان یک دستگاه لیزر مورد استفاده قرار می‌گیره، دستگاه لیزر co2 فرکشنال هست. این دستگاه روی لايه اپيدرم و درم تاثیر می‌ذاره و سبب سفت کردن و جوانسازی پوست در ناحیه تحت درمان می‌شه. به کارگیری این دسته از دستگاه‌ها در روند جوانسازی پوست، می‌تونه بافت آسیب دیده رو ترمیم کرده و سلول‌های پوستی رو تجریک به ساخت کلاژن‌‌ کنه. به همین دلیل پوست از حالت افتادگی و چروکی خارج می‌شه. لازم به ذکره که این دستگاه‌ها علاوه بر جوانسازی، برای وایتنینگ و تایتنینگ واژن هم کاربرد دارن.

به طور کلی این دستگاه‌ها با توجه به فناوری و تکنولوژی‌ای که در ساختار خودشون، بالطبع از قیمت بالایی برخوردار هستن. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشین که برند انتخابی شما خودش می‌تونه یکی از فاکتورهای موثر در تعرفه قیمت این تجهیزات باشه. در نتیجه قبل از تاسیس کلینیک زیبایی، نیاز هست این دسته از فاکتورها رو به طور جدی لحاظ کنین تا نسبت به شرایط آگاهی داشته باشین.

لازم به ذکر هست که تجهیزات مورد بحث بسیار کلی بوده و شامل انواع دستگاه‌های اولیه برای لاین‌های مختلف زیبایی می‌شه؛ در نتیجه دستگاه‌ها و تجهیزات دیگه‌ای هم می‌تونن توی کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار بگیرن که این موضوع به عملکرد و ایده‌آل‌های عملکردی کلینیک شما بستگی پیدا می‌کنه.

فاکتورهای مطرح در انتخاب تجهیزات کلینیک

با توجه به اینکه توی کلینیک زیبایی بخش‌های مختلفی چون لاین جوانسازی، لاین لاغری، لیزر و مواردی از این دست به طور تفکیک شده مطرح می‌شن و نیازهای انحصاری خودشون رو به تجهیزات ویژه دارن، لازم هست به پارامترهای ویژه‌ای در روند انتخاب و خرید تجهیزات توجه داشته باشین. از جمله اصلی‌ترین این فاکتورها می‌توان مواردی که در ادامه مطرح شده رو مورد بحث قرار داد:

-یکی از اصلی‌ترین فاکتورها در این خصوص شامل توجه به پتانسیل کلینیک انتخابی شما به لحاظ ظرفیت فضا خواهد بود. در نتیجه وسعت مکان عامل تعیین‌کننده تعداد لاین‌ زیبایی به شمار می‌ره. در صورتی که محل انتخابی شما فضای کافی برای قرارگیری تجهیزات متنوع و متعدد رو نداره، بالطبع بهتر هست خدمات خودتون رو متناسب با فضا لحاظ کنین.

-در نظر گرفتن بودجه بحث مهم دیگه‌ای هست که تعداد و برند تجهیزات رو تحت تاثیر خودش قرار می‌ده. با توجه به سرمایه‌ای که برای تجهیزات کلینیک در نظر می‌گیرین، بهتر هست کیفیت رو در اولویت قرار بدین. انتخاب برندهای معتبر و تجهیزات کاربردی، بهتر از خرید تعداد بالای تجهیزات بدون لحاظ بحث کیفی خواهد بود‌.

-پارامتر قابل توجه دیگه در رابطه با استخدام پرسنل مجرب برای کار با دستگاه‌ها خواهد بود. با توجه به اینکه هر یک از دستگاه‌ها و تجهیزات مربوط به کلینیک زیبایی نیاز به تخصص ویژه در زمینه فعالیتی دارن، باید به تعداد و سابقه کار پرسنل توجه داشته باشین.

-انتخاب یک بستر معتبر و قابل اعتماد هم مولفه دیگه‌ای هست که در مورد خرید تجهیزات کلینیک مطرح می‌شه. از اونجایی که قیمت تجهیزات مورد بحث به نسبت بالا بوده، اعتبار بستر خرید می‌تونه خیال شما رو از گزینه انتخابی و کیفیت و عملکرد اون راحت کنه.

ارتقای خدمات کلینیک زیبایی

همونطور که گفته شد، مواردی که تا اینجا در رابطه با دستگاه‌ها و تجهیزات کلینیک زیبایی مورد بحث قرار گرفت، در دسته انواع ضروری و کلی قرار می‌گیرن که نیازهای اولیه هر لاین رو برطرف می‌کنن! در واقع ارائه خدمات گسترده و جزئی‌تر زمانی حاصل می‌شه که تجهیزات و دستگاه‌های خودتون رو محدود به تجهیزات اولیه نکنین.

در این راستا می‌تونین دستگاه‌های کوچیک‌ دیگه‌ای رو هم خریداری کنین و یا به منظور گستردگی مخاطبان، تنوع در دستگاه‌ها رو لحاظ کنین. این دستگاه‌ها که عموما تجهیزات جانبی هستن و خدمات جزئی رو در برمی‌گیرن، برای هر لاین به طور جداگانه‌ای وجود دارن! اما نکته قابل بحث در این زمینه، هزینه‌های بالا برای دستگاه‌های دیگه و تجهیزات جزئی خواهد بود. به همین دلیل عموما این فاکتور بعد از رشد کلینیک مورد بحث قرار گرفته می‌شه. در نتیجه اگه اول راه هستین و یا تصمیم تاسیس یک کلینیک زیبایی رو دارین، بهتره همون دستگاه‌های اولیه رو با توجه به لاین‌های تعریف شده در کلینیکتون تهیه کنین.خرید تجهیزات جانبی که در مرحله بعد از تاسیس می‌تونین سراغش برین، باعث افزایش کیفیت خدمات شما می‌شه و با تعریف جزئیات توی عملکردتون، به جلب توجه مخاطبان کمک می‌کنه.

جدا از این موارد باید کلینیک رو به سیستم‌های مختلفی تجهیز کنین. در نظر داشته باشین که به ازای هر لاین زیبایی در کلینیک، باید یک بخش جداگانه تعریف بشه. در نتیجه فضای کلینیک باید حداقل دارای دو اتاق باشه. البته برای فضاهای سراسری و بزرگ می‌تونین از پارتیشن جهت بخش بندی بهره بگیرین. در هر بخش یکی از دستگاه‌ها قرار می‌گیره و به یک لاین اختصاص پیدا می‌کنه.

به طور کلی با توجه به رقابتی که امروزه در میان کلینیک‌های زیبایی به وجود اومده و گستردگی‌ای که مراجعه به این حوزه در میان افراد سنین مختلف پیدا کرده، به منظور برخورداری از عملکرد بهتر، لازمه سطح کیفی خدمات خودتون رو ارتقا بدین. توجه داشته باشین که کیفیت در ارائه خدمات محدود می‌تونه به مراتب موفقیت بیشتری در مقایسه با ارائه انواع خدمات در سطح ابتدایی داشته باشه. از این رو کیفیت دستگاه رو در کنار برند و عملکردی که داره در اولویت خرید خودتون لحاظ کنین.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *