لیزر مو های زائد

لیزر مو های زائد یکی از بهترین روش ها برای حذف موهای زائد بدن است. برای آشنایی با روش کار آن باید بدانید که لیزر مو های زائد یک روش پزشکی است که از پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده میکند.


لیزر مو های زائد بدن

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها برای حذف موهای زائد بدن است. برای آشنایی با روش کار آن باید بدانید که لیزر مو های زائد یک روش پزشکی است که از پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده میکند. در طی لیزر موهای زائد، لیزر نوری از خود ساطع میکند که توسط رنگدانه یا ملانین موجود در مو جذب میشود. انرژی نور به گرما تبدیل میشود که به کیسه های لوله ای شکل درون پوست (فولیکول مو) که مو تولید میکند آسیب میزند و باعث عدم رشد مو میشود. باید توجه داشته باشید که لیزر مو های زائد برای کاهش موهای زائد استفاده می شود و نمیتواند 100 درصد مو های شخص را از بین ببرد. مکان های رایج درمان شامل پاها، زیر بغل، لب بالایی، چانه و خط بیکینی است. با این حال، درمان موهای ناخواسته تقریباً در هر ناحیه ای به جز پلک یا ناحیه اطراف آن امکان پذیر است. از نکات قابل توجه برای کار با لیزر مو های زائد این است که پوست دارای خالکوبی نباید به هیچ عنوان درمان شود و در غیر اینصورت محل درمان دچار سوختگی و تاول زدن میشود. طول درمان معمولا نسبت به اناتومی شخص متفاوت است ولی معمولا بین 6 تا 8 جلسه میباشد به ندرت، لیزر موهای زائد بدن می تواند باعث ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن، زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر شامل سفید شدن موهای درمان شده یا رشد بیش از حد مو در اطراف نواحی تحت درمان، به ویژه در پوست های تیره تر است. لیزر موهای زائد برای پلک ها، ابروها یا نواحی اطراف به دلیل احتمال آسیب شدید چشم توصیه نمی شود. رنگ مو و نوع پوست بر موفقیت لیزر موهای زائد تأثیر می گذارد. اصل اساسی این است که رنگدانه مو، نه رنگدانه پوست، باید نور را جذب کند. لیزر باید تنها به فولیکول مو آسیب برساند و در عین حال از آسیب به پوست جلوگیری کند. بنابراین، تضاد بین رنگ مو و پوست – موهای تیره و پوست روشن – بهترین نتایج را به همراه دارد. خطر آسیب به پوست زمانی بیشتر می شود که تضاد کمی بین رنگ مو و پوست وجود داشته باشد، اما پیشرفت در فناوری لیزر، لیزر موهای زائد را به گزینه ای برای افرادی که پوست تیره تری دارند تبدیل کرده است.   لیزر مو های زائد

فواید لیزر مو های زائد نسبت سایر روش ها:

  • دقت بالا در روند انجام لیزر باعث میشود که به هیچکدام از بافت های اطراف آسیب وارد نشود
  • فقط لیزر مو های زائد میتواند کاهش دائمی را برای شما داشته باشد و سایر روش ها باید ماهیانه تمدید شوند در نتیجه لیزر مو های زائد در وقت شما بسیار صرفه جویی میکند.
  • شاید در ابتدا شما هزینه زیادی صرف لیزر مو های زائد بدن خود بکنید ولی با توجه به موقت بودن در دراز مدت بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.
  • یکی از مشکلات سایر درمان ها رشد مو های زیرپوستی بعد از درمان است. با توجه به اینکه لیزر مو های زائد به ریشه مو آسیب میرساند میتواند کاملا این مشکل را برای شما حل کند
  • هنگام کار شما درد کمتری را احساس خواهید کرد و در اخر نتیجه بهتری را دریافت میکنید
  لیزرهای قابل استفاده در منزل برای رفع موهای زائد موجود است. این دستگاه ها ممکن است باعث کاهش متوسط مو شوند. اما هیچ مطالعه بزرگی برای مقایسه میزان موثر بودن این دستگاه ها با لیزر موهای زائد انجام شده در مطب وجود ندارد. علاوه بر این، سازمان غذا و داروی ایالات متحده این دستگاه‌های لیزر موهای زائد خانگی را لوازم آرایشی و بهداشتی می‌داند، نه پزشکی، به این معنی که آنها به اندازه سایر دستگاه‌های پزشکی مورد بررسی قرار نمی‌گیرند. در حال حاضر، مطالعات طولانی مدت و بزرگی در مورد میزان ایمن و موثر بودن ماشین‌های خانگی انجام نشده است. اگر تصمیم به استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی دارید، دستورالعمل‌های همراه دستگاه را برای کمک به کاهش خطر آسیب، به‌ویژه آسیب‌های چشمی استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر و خرید دستگاه لیزر مو با شرکت داتیس لیزر همراه باشید ، همچنین برای تاسیس کلینیک زیبایی میتوانید با شرکت پیکاپ سرمایه تماس حاصل فرمایید.    

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق فرم درخواست مشاوره با ما در ارتباط باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *