دستگاه لیزر تماسی

دستاه لیزر تماسی و غیرتماسی تفاوت های عمده ای دارند ، از این تفاوت ها میتوان به ...


دستگاه لیزر تماسی و غیرتماسی

به طورکلی دستگاه های لیزر دنیا به دو دسته ی دستگاه لیزر تماسی و غیرتماسی تقسیم بندی میشوند ، در هر دو مدل دستگاه، هدف کاهش موهای زائد بدن است که با توجه به طیف پوستی فرد باید از طول موج مناسب استفاده کرد.

سه طول موج الکساندرایت 755 نانومتر برای پوست های شیری و روشن، طول موج دایود 808 نانومتر برای طیف پوستی گندمی و سبزه و طول موج 1064 اندیاگ برای طیف پوستی تیره و سولار رفته استفاده میشود.

اساس کار همه ی انواع دستگاه های لیزر ایجاد فاصله بین فولیکول مو و رگ های خونی است در این فرایند مواد مغذی به فولیکول نرسیده و باعث عدم رشد ساقه مو میشود.

تفاوت عمده دستگاه لیزر تماسی و غیر تماسی

دستگاه لیزر تماسی عموما پوست بدن با سر هندپیس در ارتباط هست و برای راحتی کار باید از ژل سونوگرافی استفاده شود ولی در دستگاه لیزر غیرتماسی از بالا و به طور غیرمستقیم شات بر روی بدن مراجعه کننده میخورد.
یکی از تفاوت های اصلی در دستگاه ها، تفاوت در کولینگ میباشد. دستگاه لیزر تماسی به طور مستقیم سطح پوست را خنک کرده گویی که تکه یخ همزمان با شات بر روی پوست شخص قرار گیرد و از سوختگی جلوگیری کند این درحالی است که در دستگاه لیزر غیرتماسی از بالای سر هندپیس به صورت باد خنک و ممتد بر روی پوست زده میشود و امکان سوختگی را از بین میبرد.

اگر کولینگ دستگاه از حد زیادی بیشتر شود سرمای بیش از حد، خود ایجاد سوختگی میکند درنتیجه مقدار کولینگ دستگاه باید متناسب با قدرت شات دستگاه باشد.

به طور مثال در دستگاه تماسی رادوپلاس انحصار شرکت داتیس لیزر، با توجه به لیزربار بسیار قوی دستگاه کولینگ منفی 15 درجه تعبیه شده که کاملا درد و سوختگی را از بین میبرد و مراجعه کننده هیچ دردی احساس نمیکند.

 تفاوت قطعات این دستگاه ها

از دیگر تفاوت های دستگاه لیزر تماسی و غیرتماسی میتوان به تفاوت در قطعات دستگاه اشاره کرد. دستگاه لیزر تماسی معمولا با قطعه ای به اسم لیزربار کار میکنند که در هندپیس دستگاه تعبیه شده و شات و طول موج مورد نیاز دستگاه را تامین میکند.

این قطعه تعداد شات محدود داشته و بعد از اتمام باید تعویض شود و به دو مدل چیپستی یا NON-CHANEL و یا خطی یا MICRO-CHANEL تقسیم میشود که معمولا لیزربار های خطی جدید تر و کارایی بهتری دارند و لیزربار های چیپستی مدل قدیمی تر این دستگاه ها هستند.

دستگاه لیزر غیرتماسی با نور لامپ کار میکنند و همانند دستگاه لیزر تماسی تعداد شات محدودی دارند و بعد از اتمام باید تعویض میشوند. در این دستگاه ها نور به راد رفته و طول موج خاص ایجاد میشود و با رسیدن به فیبر دستگاه به سر هندپیس منتقل میشود.

دستگاه لیزر تماسی

تفاوت در جوابدهی این دستگاه ها

درمورد بررسی جوابدهی دستگاه لیزر تماسی و غیرتماسی میتوان گفت دستگاه لیزر تماسی با توجه به اینکه طول موج دقیق تری را تولید میکنند میتوانند جوابدهی بهتری داشته باشند اما دلیل اصلی محبوبیت دستگاه لیزر غیرتماسی داشتن سری یه بار مصرف و شخصی سازی آن است. چون در دستگاه لیزر غیرتماسی برای هر مراجعه کننده سری یکبار مصرف استفاده شده این درحالی است که در دستگاه لیزر تماسی سر هنندپیس ثابت و غیرقابل تعویض است.

البته باید توجه کرد این به معنای غیربهداشتی بودن آن نیست و بعد از مراجعه کننده سر هندپیس با الکل ضدعفونی میشود و با سلفون کاملا پوشیده میشود.

معمولا قیمت دستگاه لیزر تماسی پایین تر از دستگاه لیرر غیرتماسی است و همین باعث استفاده بیشتر کلینیک داران در هنگام تاسیس کلینیک زیبایی میشود این درحالی است که قیمت دستگاه لیزر غیرتماسی بسیار هنگفت بوده و قابل تهیه در ایران نیست ولی میتوان گفت که نمونه های های کپی آن ها با کیفیت های متفاوت موجود است که بسیار پرطرفدار هستند.

به طور مثال شرکت داتیس لیزر دستگاه لیزر کندلا های کپی مدل جنتل مکس پرو را به انحصار خود وارد میکند که دقیقا مشابه دستگاه اصل آمریکا میباشد. برای خرید دستگاه لیزر مو تماسی و غیر تماسی شما میتوانید با مشاورین داتیس لیزر در ارتباط باشید و به صورت رایگان از مشاوره کارشناسان بهره کافی رو ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *