دستگاه لیزر تماسی

دستگاه لیزر تماسی و غیرتماسی

به طورکلی دستگاه‌های لیزر به دو دسته‌ی تماسی و غیرتماسی تقسیم‌بندی می‌شوند، شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که کدام یک برای کارتان بهتر است؟ در این مقاله سعی داریم این موضوع را از ابعاد مختلف بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

فارغ از اینکه مدل دستگاه لیزر چه باشد، هدف از به کار بردن آن، کاهش و از بین بردن موهای زائد بدن است که نحوه انجام آن نیز با توجه به طیف رنگ پوست اشخاص و طول موج لیزر مناسب آن تعیین می شود. اساس کار تمامی دستگاه‌های لیزر، ایجاد فاصله بین فولیکول مو و رگ‌های خونی است که در این فرآیند، مواد مغذی به فولیکول مو نمی‌رسد و باعث می‌شود تا ساقه آن دیگر رشد نکند.

این دستگاه لیزر دارای سه طول موج الکساندرایت ۷۵۵ نانومتری برای پوست‌های شیری و روشن، طول موج دایود ۸۰۸ نانومتری برای طیف پوستی گندمی و سبزه و طول موج ۱۰۶۴ نانومتری اندیاگ برای طیف پوستی تیره و سولار رفته است.

تفاوت دستگاه لیزر تماسی و غیر تماسی

دستگاه لیزر تماسی عموما پوست بدن با سر هندپیس در ارتباط هست و برای راحتی کار باید از ژل سونوگرافی استفاده شود ولی در دستگاه لیزر غیرتماسی از بالا و به طور غیرمستقیم شات بر روی بدن مراجعه کننده برخورد می‌کند.
یکی از تفاوت‌های اصلی در دستگاه ها، تفاوت در کولینگ آن است.  لیزر تماسی به طور مستقیم سطح پوست را خنک کرده گویی که تکه یخ همزمان با شات بر روی پوست شخص قرار گیرد و از سوختگی جلوگیری کند این درحالی است که در دستگاه لیزر غیرتماسی از بالای سر هندپیس به صورت باد خنک و ممتد بر روی پوست زده می‌شود و امکان سوختگی را از بین می‌برد.

اگر میزان کولینگ دستگاه از یک مقدار خاصی بیشتر شود، سرمای بیش از حد آن خطرناک است و خود آن می‌تواند باعث ایجاد سوختگی شود. درنتیجه مقدار کولینگ دستگاه باید متناسب با قدرت شات دستگاه باشد. 

به طور مثال در دستگاه تماسی رادوپلاس که شرکت داتیس لیزر انحصارا آن را تولید می‌کند، با توجه به لیزربار بسیار قوی دستگاه، کولینگ منفی 15 درجه تعبیه شده که کاملا درد و سوختگی را از بین می‌برد و مراجعه کننده هیچ دردی احساس نمی‌کند.

 تفاوت قطعات این دستگاه ها

از دیگر تفاوت های دستگاه لیزر تماسی و غیرتماسی میتوان به تفاوت در قطعات دستگاه اشاره کرد. دستگاه لیزر تماسی معمولا با قطعه ای به اسم لیزربار کار میکنند که در هندپیس دستگاه تعبیه شده و شات و طول موج مورد نیاز دستگاه را تامین میکند.

این قطعه تعداد شات محدود داشته و بعد از اتمام باید تعویض شود و به دو مدل چیپستی یا NON-CHANEL و یا خطی یا MICRO-CHANEL تقسیم میشود که معمولا لیزربار های خطی جدید تر و کارایی بهتری دارند و لیزربار های چیپستی مدل قدیمی تر این دستگاه‌ها هستند.

دستگاه لیزر غیرتماسی با نور لامپ کار می‌کنند و همانند دستگاه لیزر تماسی تعداد شات محدودی دارند و بعد از اتمام باید تعویض شوند. در این دستگاه‌ها نور به راد رفته و طول موج خاص ایجاد می‌شود و با رسیدن به فیبر دستگاه به سر هندپیس منتقل می‌شود.

دستگاه لیزر تماسی

 

تفاوت در جوابدهی دستگاه لیزر تماسی و غیر تماسی

درمورد بررسی جوابدهی دستگاه لیزر تماسی و غیرتماسی می‌توان گفت دستگاه لیزر تماسی با توجه به اینکه طول موج دقیق تری را تولید می‌کند، میتواند جوابدهی بهتری داشته باشند؛ اما دلیل اصلی محبوبیت دستگاه لیزر غیرتماسی داشتن سری یکبار مصرف و شخصی سازی آن است. چون در دستگاه لیزر غیرتماسی برای هر مراجعه کننده سری یکبار مصرف استفاده شده این درحالی است که در دستگاه لیزر تماسی سر هندپیس ثابت و غیرقابل تعویض است.

البته باید توجه کرد این به معنای غیربهداشتی بودن آن نیست و بعد از مراجعه کننده سر هندپیس با الکل ضدعفونی می‌شود و با سلفون کاملا پوشیده می‌شود.

معمولا قیمت دستگاه لیزر تماسی پایین تر از دستگاه لیزر غیرتماسی است و همین باعث استفاده بیشتر کلینیک داران در هنگام تاسیس کلینیک زیبایی می‌شود این درحالی است که قیمت دستگاه لیزر غیرتماسی بسیار زیاد بوده و قابل تهیه در ایران نیست ولی میتوان گفت که نمونه های های کپی آن ها با کیفیت های متفاوت موجود است که بسیار پرطرفدار هستند.

به طور مثال شرکت داتیس لیزر دستگاه لیزر کندلا دایود ادیشن مدل جنتل مکس پرو را به انحصار خود وارد میکند که دقیقا مشابه دستگاه اصل آمریکا میباشد. برای خرید دستگاه لیزر مو تماسی و غیر تماسی شما میتوانید با مشاورین داتیس لیزر در ارتباط باشید و به صورت رایگان از مشاوره کارشناسان بهره کافی رو ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *