با افزایش جهانی تقاضا برای زدن تتو در سال‌های اخیر و نیاز به دستگاه‌هایی که بتوانند عمل پاک‌سازی تتو را انجام دهند به صورت روزافزون زيادتر شده است.

شرکت‌های بزرگ و مطرح در صنعت لیزر زیبایی، اقدام به طراحی و تولید دستگاه‌هایی نموده‌اند که با به‌کارگیری تکنولوژی جدید، تمامی رنگ‌های مختلف تتو را بدون به جا گذاشتن هیچ‌گونه اثری، از بدن مراجعه کنندگان پاک می‌کنند. همین موضوع باعث شده تا دستگاه‌های لیزر به نام کیوسوئیچ محبوبیت بسیار بالایی بین کلینیک داران و سرمایه‌گذاران پیدا کنند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی این دستگاه‌ها و تکنولوژی به‌کاررفته در آن‌ها بپردازیم. در آخر، به معرفی جدیدترین دستگاه لیزر کیوسوئیچ در دنیا خواهیم پرداخت. تا پایان همراه ما باشید.

دستگاه لیزر کیوسوئیچ چیست؟
دستگاه لیزر کیوسوئیچ

با افزایش جهانی تقاضا برای زدن تتو در سالی های اخیر  و نیاز روزافزون به دستگاه‌هایی که بتوانند عمل پاک‌سازی تتو را انجام دهند.

شرکت‌های بزرگ و مطرح در صنعت لیزر زیبایی، اقدام به طراحی و تولید دستگاه‌هایی نموده‌اند که با به‌کارگیری تکنولوژی جدید، تمامی رنگ‌های مختلف تتو را بدون به جا گذاشتن هیچ‌گونه اثری، از بدن مراجعه کنندگان پاک می‌کنند. همین موضوع باعث شده تا دستگاه‌های لیزر به نام کیوسوئیچ محبوبیت بسیار بالایی بین کلینیک داران و سرمایه‌گذاران پیدا کنند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی این دستگاه‌ها و تکنولوژی به‌کاررفته در آن‌ها بپردازیم. در آخر، به معرفی جدیدترین دستگاه لیزر کیوسوئیچ در دنیا خواهیم پرداخت. تا پایان همراه ما باشید.

فهرست مطالب

دستگاه لیزر کیوسوئیچ از چه فناوری‌ای استفاده می‌کند؟

دستگاه لیزر کیوسوئیچ ، همانطور که از اسمش پیداست، از فناوری “Q-Switching” استفاده می‌کند.

لیزر های کیوسوئیچ نوعی دستگاه لیزر هستند که در کاربرد های مختلفی از جمله پاک کردن تتو، جوانسازی پوست و درمان ضایعات رنگدانه ای استفاده میشود. این لیزرها برای ارسال پالس‌های نور با شدت بالا در مدت زمان بسیار کوتاه طراحی شده اند که آن‌ها را برای این کاربرد موثر میکند.

این دستگاه نوع خاصی از پالس را تولید می‌کند که سریع و قدرتمند بوده و جوهر خالکوبی را بدون آسیب به بافت پوست اطراف تتو، از بین می‌برد.

لیزر کیوسوئیچ تنها روش اثبات شده برای پاک کردن ایمن تتوها بدون ایجاد زخم است.

رنگ‌های جوهر خال‌کوبی طول موج‌های مختلفی از انرژی لیزر را جذب می‌کنند، یعنی متخصصان مجبورند تا هنگام درمان خال‌کوبی، طول موج‌های مختلف پرتو لیزر را تغییر ‌دهند.

درک این که طول موج‌های مختلف چه قابلیت‌هایی دارند، به شما در انتخاب لیزر تا حد زیادی کمک می‌کند.

دستگاه لیزر کیوسوئیچ قادر به تولید سه نوع پرتو لیزر مختلف است: ان‌دی‌یاگ، روبی و الکساندرایت.

لیزر مورد استفاده اکثر متخصصان از نوع ان‌دی‌یاگ است، زیرا می‌تواند انواع مختلفی از رنگ‌های جوهر تتو را از بین ببرد.

دستگاه‌های لیزر ان‌دی‌یاگ قادر به تولید دو طول موج 1064 نانومتر و 532 نانومتری است.

طول موج اول برای درمان رنگ‌های سیاه، آبی و سایر رنگ‌های تیره بهترین گزینه است.

طول موج دوم نیز برای از بین بردن رنگ‌های قرمز، نارنجی، صورتی و سایر رنگ‌های روشن مؤثر است.

این دو طول موج قدرتمند می‌توانند 95 درصد از خالکوبی‌ها را به طور کامل از بین ببرند.

اگر نگران 5 درصد باقی‌مانده خالکوبی‌ها هستید، می‌توانید از لیزر روبی با طول موج 694 نانومتر استفاده کنید. این نوع لیزر، رنگ‌های جوهر دشوار مانند سبز، زرد و فیروزه‌ای را به راحتی از بین می‌برد.

مقایسه طول موج اندیاگ و روبی در لیزر کیوسوئیچ

انواع دستگاه کیوسوئیچ کدامند؟

دستگاه لیزر کیوسوئیچ در دو نوع فعال و غیرفعال به بازار عرضه می‌شود که تفاوت اصلی آن‌ها در نحوه تولید پالس است. لیزرهای فعال، رایج‌ترین روش برای پاک‌سازی خالکوبی هستند.

در حالی که لیزرهای غیرفعال بیشتر برای زدودن آلودگی‌های اجسام خارجی مانند مجسمه‌ها و اشیای قیمتی و باارزش در موزه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این لیزرها علاوه بر از بین بردن آلودگی‌ها، هیچ اثری نیز از خود به جا نمی‌گذارند. هر دو نوع لیزر قادر به شکستن رنگ‌دانه‌های پوست هستند تا توسط سیستم ایمنی بدن از بین بروند.

کاربرد دستگاه کیوسوئیچ چیست؟

لیزر کیوسوئیچ کاربردهای زیادی در صنعت زیبایی دارد. از آنجایی که این نوع لیزر غیر تماسی است، می‌تواند حرارت را بدون آسیب یا ایجاد زخم به لایه‌های عمیق‌تر پوست نیز هدایت کند.

این قابلیت، باعث می‌شود که لیزر کیوسوئیچ به ابزاری با ارزش در بازسازی پوست (به عنوان مثال کاهش چین و چروک و از بین بردن لک صورت) است تبدیل شود.

از دیگر کاربردهای دستگاه لیزر کیوسوئیچ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از بین بردن ضایعات عروقی مانند: هایپرپیگمنتیشن بر روی صورت، لکه‌های پوستی، آنژیوم مربوط به رگ‌ها
  • جوان‌سازی پوست: لیپوساکشن و از بین بردن چربی‌های اضافه بدن، زخم‌های حاصل از آکنه، بهبود رنگ و بافت پوست و کاهش چین و چروک همچنین لیزر کیوسوئیچ برای لک صورت کارایی بسیار بالایی دارد.

در حال لیزر کیوسوئیچ روی یک دست

تفاوت بین لیزرهای کیوسوئیچ و لیزرهای معمولی چیست؟

لیزرهای کیوسوئیچ نوع ویژه‌ای از لیزرها هستند که انرژی را در فواصل بسیار کوتاه منتشر می‌کنند.

این ویژگی منحصر به فرد، باعث شده تا دستگاه‌های لیزری که از این فناوری استفاده می‌کنند، برای بیماری‌های مرتبط با رنگدانه مانند کک و مک، لکه‌های خورشیدی، خال‌های مادرزادی یا خالکوبی گزینه‌ی مناسبی باشند.

انفجارهای بسیار خفیف که توسط پرتو لیزر بر روی پوست رخ می‌دهند، عملکرد سلول‌های حاوی رنگ‌دانه را در پوست مختل کرده و منجر به پاک و محو شدن ناحیه تحت درمان می‌شوند.

جدیدترین دستگاه لیزر کیوسوئیچ چیست؟

یکی از جدیدترین دستگاه‌های کیوسوئیچ در سال 2023، دستگاه لیزر پیکوشور نیکس، ساخت شرکت آمریکایی ساینوشور است.

فناوری پیشرفته این دستگاه با ایجاد یک تاثیر گرمایی شدید در کسری از ثانیه، از آسیب حرارتی بالای پوست جلوگیری می‌کند و با پاک‌سازی بهتر کروموفور (Chromophore)، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای از بین بردن تتو را کاهش می‌دهد.

دستگاه کیوسوئیچ نیکس مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا(FDA) است و در مقایسه با بقیه روش های حذف تتو جوابدهی و تاثیر بالاتری دارد.

البته این دستگاه می‌تواند برای از بین بردن جای جوش، زخم و ماه‌گرفتگی هم استفاده شود.

شرکت داتیس لیزر نمایندگی رسمی کمپانی آلپاین تک انگلستان، عرضه‌کننده مستقیم دستگاه کیوسوئیچ نیکس است.

همچنین شما می توانید از شرایط فروش فوق العاده‌ی این دستگاه بهره‌مند شوید. این شرایط شامل:

  • خرید اقساطی با پرداخت 50 درصد مبلغ کل دستگاه و مابقی با اقساط بدون بهره
  • 2 ماه وارانتی و تضمین بازگشت وجه در صورت عدم رضایت شما
  • 12 ماه گارانتی محصول به همراه 10 سال خدمات پس از فروش

برای خرید این دستگاه با مشاوران شرکت ما تماس بگیرید. مشاوران و کارشناسان شرکت داتیس لیزر همواره در تلاش هستند شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی کنند تا خیالتان از هر جهت برای خرید دستگاه لیزر کیوسوئیچ راحت باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *