کار با دستگاه لیزر

نکاتی در مورد کار با دستگاه لیزر مو

کار با دستگاه لیزر مو دارای نکاتی است که باید به آن توجه داشت ، به طور کلی زمانی که به پاکسازی موهای زائد بدن فکر می‌کنید قطعا روش‌های متفاوتی به ذهنتان می رسد قطعا شما تمامی این روش ها را امتحان کرده اید اما مجدد پس از چند روز شاهد رشد موهای بدنتان هستید حتی ضخیم تر ، حتی گاهی ممکن است برخی از فرآیند ها با زخم ، درد و خارش همراه باشد یا باعث رویش موها در زیر پوست و التهاب گردد.

اما کار با دستگاه لیزر مو چنین عوارضی را در پی نخواهد داشت زیرا به صورت دقیق بر روی رنگدانه های مو متمرکز می شود و پس از تشخیص آنها را مورد هدف قرار میدهد و از ریشه آن را نابود میکند. در ادامه به نکاتی در مورد کار با دستگاه لیزر مو اشاره خواهیم داشت پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه ی عملکرد لیزر موهای زائد

با شناخت نحوه عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد میتوانیم با دید بهتری به این دستگاه نگاه کنیم. نحوه ی عملکرد این دستگاه به گونه ای است که پرتوهای نور را به یکدست یا به اصطلاح تکفام میکند و با توجه به طول موج مورد نظر شما تنظیم می شوند. هر تاره مو ریشه ای دارد که دارای رنگدانه هایی به نام ملانین است زمانی که فعال شود همه موهای بدن را به رنگ تیره نشان می دهد ، لیزر مو بر روی ملانین مو تاثیر گذشته و منجر به نابودی ریشه می شود. پس هرچقدر موی شخص تیره و ضخیم تر باشد دستگاه لیزر عملکرد بهتری دارد .

همه ی موهایی که رشد میکنند تماما به صورت همزمان در یک فاز قرار نمیگیرند به همین علت با یک جلسه کار با دستگاه لیزر مو این امکان وجود ندارد که تمامی موهای بدن نابود شوند زیرا ممکن است برخی از ریشه ها در فاز آناژن ( مرحله رشد ) قرار گرفته باشند و برخی دیگر در فاز کاتاژن ( مرحله ریزش ) و تلوژن ( مرحله استراحت ) به همین دلیل افراد برای نابودی و پاکسازی موهای زائد بدن با استفاده از دستگاه لیزر ملزم می باشند طی چندین جلسه با فاصله زمانی متناسب به کلینک مراجعه نمایند .

کار با دستگاه لیزر

تعداد جلسات لیزر مو و فاصله زمانی بین هر جلسه

به طور کلی تعداد جلساتی که برای از بین بردن موهای زائد با دستگاه لیزر مو در نظر گرفته می شود 6 الی 8 جلسه با فاصله زمانی 40 تا 45 روز می باشد. گاهی ممکن است تعداد جلسات نیز افزایش پیدا کند ، برخی قسمت های بدن به علت رطوبت پاسخ پایانی را دیرتر نشان میدهند .

توجه داشته باشید هنگامی که کار خود را با دستگاه لیزر مو شروع میکنید تنها 24 ساعت قبل از لیزر از ژیلت برای پاکسازی میتوانید استفاده کنید و ما بین جلسات بهتر است تا حد ممکن از ژیلت و یا هر روشی برای موزدایی استفاده نکنید.

چگونگی مصرف پماد بی حسی پیش از لیزر

در روز کار با لیزر میتوانید پس از پاکسازی کامل ناحیه از هر کرم و یا ضد آفتاب ، از پماد های زایلاپی ، لیدوکایین و زایلوژل برای بی حسی استفاده نمائید همچنین می‌توانید بدون بی حسی لیزر خود را انجام دهید

اما افرادی که حساس تر هستند و آستانه تحمل آنها کمتر است میتوانند با بی حسی موضعی عمل حذف موها را انجام دهند اما توجه داشته باشید که 30 دقیقه قبل از انجام فرآیند باید محل مورد نظر را به پماد اغشته کنید و حتما قبل از انجام لیزر ناحیه مورد نظر را با آب سرد بشویید تا کرم بی حسی روی آن باقی نماند.
با استفاده از اسپری های خنک کننده و باد خنک در زمان کار با دستگاه لیزر ، درد را کاهش یافته و موجب بی حسی میشود .

مناسب ترین زمان برای شیو

مناسب ترین زمان شیو 24 ساعت ( یک روز ) قبل از لیزر می باشد ، در این زمان ملزم می باشید ناحیه مد نظر خود را به طور کامل با ژیلت پاکسازی کنید ، طوری این فرایند را انجام دهید که هیچ ساقه مویی بر روی پوست قرار نداشته باشد زیرا وجود ساقه مو سبب سوختگی و کاهش تاثیر گذاری دستگاه می شود.
توجه داشته باشید که در زمان اصلاح و پاکسازی نیز نباید هیچگونه زخم و التهابی بر روی پوست شما ایجاد شود.

نکات بعد از لیزر

بهتر است بعد از لیزر موها تا 24 ساعت از شستن پوست خودداری فرمایید و اگر دچار قرمزی و التهاب روی پوست خود شدید حتما از کرم دکسپانتنول و یا زینک برای رفع التهاب و قرمزی بلافاصله بعد از لیزر استفاده نمایید.

در آخر شما میتوانید برای خرید دستگاه لیزر مو ، زیبایی ، جوانسازی و لاغری با کارشناسان فروش داتیس لیزر در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان ما در این مجموعه بهره کافی رو ببرید. همچنین شما می‌توانید برای تاسیس کلینیک زیبایی از صفر تا صد و یا تجهیز کلینیک زیبایی خود با کارشناسان و مشاوران داتیس لیزر در ارتباط باشید تا به بهترین حالت ممکن شما را راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *